Exkurze netradiční formou
20. 11. 2021

Exkurze netradiční formou

Díky rozsáhlému portfoliu pozemní techniky mohou u nás budoucí automechanici doslova naživo porovnávat jednotlivé stroje, jejich výbavy i související servisní služby.

Učni-automechanici u nás mají netradiční příležitost porovnat si výbavy aut se zemědělskými a stavebními stroji. Mohou si sednout do nejmodernějších traktorů, prostě osahat si to nejnovější z techniky.

„Na aktivním příjmu servisu nákladních aut se z nás stávají takoví zpovědníci a detektivové. Našim úkolem je zjistit od zákazníka, jaké má problémy, kde to klepe, kde to skřípá, abychom co nejvíc informací dokázali přenést na dílnu,“ říká učňům přijímací technik Pavel Nociar.

„U nových aut musíme zkontrolovat, jestli třeba nedošlo k poškození při přepravě k nám. Kromě toho vybavujeme auta  dalším příslušenstvím. Není to jednotvárná práce a to je to, co mě na tom baví,“ říká Dominik Vrbacký.

Roman Černý, mechanik a náš kolega, který stavěl motor pro Rallye Dakar, tvrdí: „Základ je naučit se všechno, co je potřeba, a dělat to dobře, abyste do toho mohli po vyučení vklouznout. A pak je důležité, abyste cítili, že člověk nebo firma, pro kterou pracujete, o vás stojí,“ podporuje mladé zájemce.

Rychlý kontakt
Začněte odebírat novinky na váš e-mail každý týden