Jan Kopecký, světový šampion v rally
25. 9. 2021

Jan Kopecký, světový šampion v rally

„Kvalitní servis je pro mě tým profesionálů, kteří vozu dají maximální péči. To znamená, jako byste si cokoli servisovali doma, sami pro sebe,“ říká aktuální vítěz jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín.

Auta kolem závodění, to ale nejsou jen osobáky?

Spolehlivost hraje obrovskou roli nejen u závodních vozů, kde Škoda Fabia Rally2 Evo je pro mě bezkonkurenčně nejspolehlivějším vozem skupiny Rally2. Pro celý tým je důležitá spolehlivost a tím pádem i pravidelné servisování doprovodných a servisních nákladních vozů. Kdyby se cestou porouchaly, byl by to pro závodní tým velký problém.
 

Jaký tým nyní reprezentujete a jak si v průběhu sezony stojíte?

Od roku 2021 reprezentuji tým AGROTEC Škoda Rally Team v mistrovství České republiky v rally. Tým vznikl ze společného jednání s generálním ředitelem AGROTEC Group, který je obrovský motoristický nadšenec a fandí motorsportu. Spojili jsem tak síly s našim týmem Motorsport Kopecký z Kostelce nad Orlicí a prozatím se nám společně opravdu daří.

Vaše aktuální sny a plány?

Své motoristické sny jsem již prožil a zároveň i prožívám. Teď si přeji aby byla má rodina zdravá a šťastná a naši synové vyrůstali s úsměvem na tváři.

 

Rychlý kontakt
Začněte odebírat novinky na váš e-mail každý týden